„Śladami historii Polski - skąd nasz ród” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 30.04.2024, 11:32

„Śladami historii Polski - skąd nasz ród”

Brawo! Brawo! Wielkie gratulacje!

Laureat w Narodowym Banku Polskim

Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń naszej szkoły - Michał Łukawski zajął III miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Historycznym pt. „Śladami historii Polski- skąd nasz ród” organizowanym przez Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Andrzej Duda. Wielkim wyróżnieniem jest także fakt, że autorski wiersz Michała o powstaniu warszawskim został doceniony spośród ponad 2305 przesłanych prac z różnych kontynentów świata. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 26 kwietnia 2024 roku w Narodowym Banku Polskim w Warszawie w Sali Władysława Grabskiego, którą poprowadził dziennikarz telewizyjny Rafał Patyra. Dodatkowo po części oficjalnej z okazji stulecia Narodowego Banku Polskiego laureaci wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzić Centrum Pieniądza.

Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

Opiekun: p. Anna Woźniak - Łakota