Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 28.04.2024, 21:17

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 25 kwietnia 2024 roku w wyjątkowo uroczysty sposób nasza szkoła uczciła 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Chór szkolny

Z tej okazji odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy VII c i VII a, pod kierunkiem p. Elżbiety Gustaw- Ducin, p. Anny Woźniak – Łakoty i p. Moniki Sokół. Cała szkoła była zaangażowana w obchody Święta Konstytucji. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na galowo.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie obejrzeli występy swoich koleżanek i kolegów. Aktorzy w ciekawy sposób przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego oraz okoliczności powstania i postanowienia Konstytucji sprzed ponad dwustu lat.
Uroczystość uatrakcyjniła muzyka w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Anny Kapicy – Świstak, łącząca tradycje patriotyczne ze współczesną sztuką wokalną.
Była to doskonała okazja do refleksji nad burzliwą historią naszego kraju.

Organizatorzy: p. E. Gustaw- Ducin, p. A. Woźniak- Łakota i p. M. Sokół