Dzień Niepodległości - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 27.11.2023, 08:23

Dzień Niepodległości

#SzkołaPamięta

Dzieci z oddziału przedszkolnego ubrane na galowo podczas akademii z okazji Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. W naszych zerówkowych oddziałach Święto Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy w piątek - 10 listopada 2023r.

Dzieci z tej okazji wykonały kotyliony w barwach ojczystych, poznały polskie symbole narodowe oraz odśpiewały Hymn Polski o godzinie 11:11 razem z całą szkołą. Ponadto nauczyły się wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”, a także recytowały słynny wiersz „Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy. Uczniowie pracowali tego dnia z kartami pracy o tematyce narodowej, uczyli się korzystać z mapy Polski oraz uczestniczyli w akademii szkolnej zorganizowanej przez starsze roczniki.

Wychowawczynie