Stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 27.11.2023, 16:53

Stypendium szkolne oraz zasiłek szkolny

Szanowni Państwo, w szkole istnieje możliwość ubiegania się zarówno o stypendium szkolne, jak również o zasiłek szkolny.

Stypendium szkolne przysługuje uczniom, zamieszkałym na terenie Miasta Lublin, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 600 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w art. 8 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej - t.j. Dz.U. 2023.901 ze zm.), przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z niżej wymienionych okoliczności:

• bezrobocia,
  • niepełnosprawności,
  • ciężkiej lub długotrwałej choroby,
  • wielodzietności,
  • braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
  • alkoholizmu lub narkomanii,
  • rodziny niepełnej,
  • zdarzenia losowego.

Wniosek o udzielenie stypendium szkolnego należy złożyć w terminie: do 15 września 2023 roku

Szczegółowe informacje i druki do pobrania są dostępne u p. Moniki Stanek (pokój pedagoga) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin: https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/dla-ucznia/stypendia-szkolne/

Zasiłek szkolny może być przyznany uczniowi zamieszkałemu na terenie miasta Lublin, znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego (śmierci rodziców lub prawnych opiekunów lub innych członków rodziny wspólnie mieszkających i wspólnie gospodarujących, klęski żywiołowej, długotrwałej choroby ucznia lub członków rodziny wspólnie mieszkających i gospodarujących, innych szczególnych zdarzeń losowych pogarszających sytuację materialną ucznia).  O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie: nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia, niezależnie od wysokości dochodów w rodzinie (nie ma kryterium dochodowego).

Szczegółowe informacje i druki do pobrania są dostępne u p. Moniki Stanek ( pokój pedagoga) oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin: https://lublin.eu/mieszkancy/edukacja/dla-ucznia/zasilki-szkolne/