I Wojewódzki Konkurs Literacko-plastyczny „Wywiad z Patronem – Małe Portrety Wielkich Polaków” w języku polskim i angielskim - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 13.04.2024, 10:05

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych województwa lubelskiego do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Literacko-plastycznym „Wywiad z Patronem – Małe Portrety Wielkich Polaków” w języku polskim i angielskim.

Konkursowi przyświeca motto Adama Mickiewicza - Patrona Naszej Szkoły:

Qouote icon
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami
Adam Mickiewicz,
Celem Konkursu jest przybliżenie życia Patrona Szkoły, jego twórczości i uniwersalnych wartości, którymi się w nim kierował oraz zasług wobec Ojczyzny. Tematyka może obejmować wszystkie sfery życia Patrona.
  • Zadanie konkursowe polega na napisaniu wywiadu z Patronem Szkoły w języku polskim i przetłumaczeniu go na język angielski.
  • Dodatkowo praca powinna zawierać krótki fragment wypowiedzi lub twórczości Patrona w formie cytatu przytoczonego w cudzysłowie oraz ilustracje związane z tematyką wywiadu w dowolnie wybranej technice.
  • Prace konkursowe należy dostarczyć organizatorom Konkursu do 10 maja 2024 roku na adres: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza, ul. Hiacyntowa 69, 20-143 Lublin, z dopiskiem: I Wojewódzki Konkurs Literacko-Plastyczny „Wywiad z Patronem - Małe Portrety Wielkich Polaków”.
  • Laureaci Konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy oraz figurkę z drukarki 3D.
  • Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone do 10 czerwca 2024 r. na stronie internetowej: http://sp4.lublin.eu