Pasowanie na czytelnika - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 20.12.2023, 06:19

Pasowanie na czytelnika

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole, odbyło się "Pasowanie na czytelnika" uczniów klas pierwszych.

zdjęcie grupowe uczniów kl 1, którzy zostali pasowani na czytelnika

Zanim jednak, dołączyli oni do grona czytelników, wzięli udział w w grach i zabawach związanych z tematyką książek dla dzieci. Pomocą przy rozwiązaniu przygotowanych zadań, służyły im dobre krasnoludki, w rolę których wcieliły się dzieci z klasy 2d i 3b. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z biblioteki i prośbami książek, uczniowie klas pierwszych, złożyli uroczystą przysięgę. Na koniec spotkania, każdy z nowych czytelników otrzymał w prezencie książkę od Instytutu Książki oraz zakładkę z powitaniem w bibliotece. Już pierwszego dnia pierwszaki tłumnie odwiedzały bibliotekę, by wypożyczać swoje pierwsze książki.