Zasady wpisu działań na rzecz wolontariatu na świadectwie ukończenia szkoły - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 4 w Lublinie

Tag img 01.12.2023, 08:34

Zasady wpisu działań na rzecz wolontariatu na świadectwie ukończenia szkoły

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018–2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami szkół podstawowych

Poniżej zasady wpisu działań na rzecz wolontariatu na świadectwie ukończenia szkoły

1. Uczeń szkoły podstawowej może mieć przyznane trzy punkty w rekrutacji do szkół średnich za działania na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub działania na rzecz środowiska szkolnego/lokalnego.
  2. Uczeń, który może uzyskać w/w punkty powinien podejmować systematyczne, bezinteresowne działania na rzecz środowiska szkolnego lub lokalnego. w ramach wolontariatu w ciągu minimum dwóch lat (co najmniej cztery działania rocznie).
  3. Przeprowadzone działania odnotowuje się w karcie aktywności wolontariusza . Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu lub wychowawcy potwierdzają podpisem każdy udział uczniów w akcji.
  4. Wolontariusz może również samodzielnie poszukiwać miejsca lub placówki, w pomoc którym mógłby się zaangażować.
  5. Uczeń, który realizował wolontariat poza szkołą, jest zobowiązany dostarczyć zaświadczenie o odbytym wolontariacie.
  6. Wolontariuszem może zostać każdy uczeń klas IV-VIII.
  7. W roku szkolnym 2023/2024 klasy ósme otrzymają wpis na świadectwie ukończenia szkoły za sześciokrotne działania na rzecz wolontariatu (szkolne i pozaszkolne).